MENU

Fipron spr 250ml

Kožný sprej, roztok, Fipronilum 2,5 mg/ml Liečba a prevencia zamorenia blchami a súvisiacej alergie na blšie uhryznutie, ako aj zamorenia všami a kliešťami Pre psy a mačky.

EAN: 8594004856920 ID: 5991

Cena: €21,85
Dostupnosť: Skladom (11ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.8.2022
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 45 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia


Popis

Fipron spr 250ml

Cieľové druhy zvierat:
Psy a mačky

Vlastnosti:
Roztok na vonkajšie použitie.

Použitie:
Na liečbu a prevenciu napadnutia blchami (Ctenocephalides spp.) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psov.
Na liečbu a prevenciu napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.) u mačiek. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov a mačiek.
Liečba a prevencia zavšivenia psov a mačiek.

Zloženie:
Fipronil 2,5 mg v 1 ml

Dávkovanie a spôsob podávania:
Spôsob podávania : vonkajšia, externá aplikácia na srsť.
Dávkovanie: Aplikujte 3 až 6 ml na kg živej hmotnosti zvieraťa (7,5 až 15 mg fipronilu na kg), t. j. 2 až 4 stlačenia aplikačnej pumpičky na kg pri 250 ml baleniach a 6 až 12 stlačení aplikačnej pumpičky pri 100 ml baleniach.
Striekajte v opačnom smere, ako rastú vlasy, a uistite sa, že sú všetky vlasy navlhčené.
Prekrývajte srsť dlhosrstých plemien tak, aby prípravok prenikol do kože na chrbte, bokoch, bruchu, nohách, chrbte a krku zvieraťa.
Na ošetrenie hlavy a očí nastriekajte sprej na dlaň ruky chránenej rukavicou a jemne votrite do srsti. Nechajte výrobok vyschnúť pri normálnej teplote.
Nevysušujte utieraním. Prípravok je účinný až 5 týždňov proti kliešťom, 1 až 3 mesiace proti blchám a 63 dní (psy) alebo 42 dní (mačky) proti všiam.
Vzhľadom na absenciu štúdií bezpečnosti je minimálny interval medzi ošetreniami 4 týždne.

Kontraindikácie:
Nepoužívať u chorých zvierat (celkové ochorenie, horúčka) alebo zvierat v rekonvalescencii.
Nepoužívajte pri iných cieľových druhoch, ako sú určené.
Nepoužívajte u šteniat mladších ako 2 dni a mačiat mladších ako 8 týždňov.

Nežiaduce účinky:
Ak dôjde k olizovaniu, môže sa vzhľadom na charakter prostriedku vyskytnúť krátkodobá hypersalivácia. Vo veľmi zriedkavých prípadoch boli po použití hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie - začervenanie kože, svrbenie alebo vypadávanie vlasov. Výnimočne boli po aplikácii hlásené hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (hyperestézia, depresia, nervozita), vracanie alebo respiračné problémy.

Upozornenie:
Je dôležité zabezpečiť, aby sa zvieratá po aplikácii navzájom neolizovali. Po aplikácii prípravku zabráňte psom v kúpaní v prírodných vodných zdrojoch počas 2 dní. Jednotlivé kliešte sa môžu prisať. Preto sa prenos infekčných chorôb nedá úplne vylúčiť, ak sú podmienky nepriaznivé.


Recenzia

  • Zákazník
  • +
  • -
  • Popis
  • Palec

Miloslav Novák

Doporučuje

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť