MENU

FRONTLINE COMBO spot-on pre mačky - 1x0,5ml

Frontline Combo Spot-on Cats sol 1x0,5ml Liečba a prevencia napadnutia mačiek blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.). Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Prevencia množenia bĺch

EAN: 3661103023029 ID: 5560

Cena: €12,07
Dostupnosť: Skladom (20ks)
zajtra u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 28.2.2025
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 24 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia


Popis

Frontline Combo Spot-on Cats sol 1x0,5ml

INDIKÁCIE

Liečba a prevencia napadnutia mačiek blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.). Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Zabránenie rozmnožovaniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok), ktoré sa vyvíjajú z vajíčok nakladených dospelými blchami počas 6 týždňov po aplikácii. Prevencia a liečba zavšivenia mačiek.

Zloženie

Fipronil 50,00 mg
(S)-metoprén 60,00 mg
Butylhydroxyanisolum (E320) 0,10 mg
Butylhydroxytoluenum (E321) 0,05 mg
Etanol 39,5 mg
Pomocná látka q.s 0,5 ml

DOSAH A SPRÁVA

Vzhľadom na absenciu štúdií týkajúcich sa bezpečnosti výrobku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Zapôsob použitia: Vonkajšia aplikácia na pokožku. Aplikujte 1 pipetu s objemom 0,5 ml na kožu medzi lopatkami.

Spôsob podávania:Držte pipetu kolmo nahor a odlomte špičku. Roztiahnite srsť zvieraťa medzi lopatkami tak, aby bola viditeľná koža. Priložte špičku pipety na pokožku a niekoľkokrát stlačte, aby sa obsah vyprázdnil priamo na pokožku.

Kontraindikácie

Nevzťahuje sa na mačiatka mladšie ako 8 týždňov a/alebo vážiace menej ako 1 kg. Nepoužívajte na choré zvieratá (celkové ochorenie, horúčka) alebo zvieratá v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov kvôli riziku nežiaducich reakcií alebo smrti.

NEDOSTATOČNÉ REAKCIE

Ak dôjde k olizovaniu, môže dôjsť ku krátkodobej hypersalivácii vzhľadom na povahu prostriedku. Vo veľmi zriedkavých prípadoch boli po použití hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (odlupovanie kože a vypadávanie vlasov, svrbenie, začervenanie kože) a celkové svrbenie alebo vypadávanie vlasov. Výnimočne bola hlásená hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (hyperestézia, depresia, nervozita), vracanie. Vyhnite sa predávkovaniu.

UPOZORNENIA

Dôležité je zabezpečiť, aby sa prípravok aplikoval na miesto, z ktorého ho zviera nemôže zlízať, a zabrániť tomu, aby sa zvieratá po aplikácii navzájom olizovali. Kúpanie mačiek do dvoch dní po aplikácii sa neodporúča. Jednotlivé kliešte sa môžu prisať. Preto sa prenos infekčných chorôb nedá úplne vylúčiť, ak sú podmienky nepriaznivé. Použitie počas gravidity a laktácie FRONTLINE Combo® Spot On Cat sa môže aplikovať na chovné, gravidné a dojčiace mačky. Predávkovanie (príznaky, prvá pomoc, antidotá) Predávkovanie prípravkom spôsobuje zlepenie srsti v mieste aplikácie. Ak sa však vyskytne, zmizne do 24 hodín po aplikácii.

VAROVANIE

Udržujte mimo dosahu detí!

Speciálne upozornenia pre jednotlivé cieľové druhy. Zabráňte kontaktu výrobku s očami zvieraťa. Osobitné bezpečnostné opatrenia pre osoby, ktoré podávajú liek zvieratám. Tento výrobok môže spôsobiť podráždenie slizníc a očí. Preto sa vyhnite kontaktu tohto výrobku s ústami a očami. Zvieratá alebo osoby, o ktorých je známe, že sú precitlivené na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s prípravkom FRONTLINE Combo® Spot On. Dbajte na to, aby ste zabránili kontaktu prstov s obsahom. Ak dôjde ku kontaktu, umyte si ruky vodou a mydlom. V prípade náhodného zasiahnutia oka oko jemne vypláchnite čistou vodou. Po použití si umyte ruky. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a nedovoľte deťom, aby sa s nimi hrali, kým aplikovaný prípravok nezaschne. Preto sa odporúča neošetrovať zvieratá počas dňa, ale skoro večer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich majiteľmi, najmä s deťmi. Počas aplikácie výrobku nefajčite, nepite a nejedzte.Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť