MENU

FRONTLINE COMBO spot-on pre mačky - 3x0,5ml

Veľmi účinný a úplne vodeodolný antiparazitárny roztok aplikovateľný na kožu k ochrane mačiek a fretiek pred napadnutím blchami, kliešťami alebo všenkami. Pozorne čítajte návod na použitie.

ID: 31259

Cena: €21,02
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.12.2023
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 44 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia

FRONTLINE COMBO spot-on pre mačky - 3x0,5ml

  • Akcia
  • 3+1 zadarmo (do vypredania)

Popis

Cieľový druh zvieraťa
Mačky a fretky

charakteristika
Roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu.

indikácie
Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.) U mačiek. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Zabránenie rozmnoženiu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu 6 týždňov po aplikácii. Prevencia a liečba napadnutia všenkami u mačiek.
U fretiek: - Na použitie proti napadnutiu blchami, a to iba blchami alebo blchami spolu s kliešťami.
- Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu 4 týždňov. Zabránenie rozmnoženiu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami.
- Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus) Prípravok má trvalý akaricídny účinok po dobu 4 týždňov proti kliešťom (doložené výsledky experimentálnych štúdií)
Použitie počas gravidity, laktácie, znášky
Prípravok je možné použiť u mačiek počas gravidity a laktácie.
Použitie u fretiek len podľa hodnotenia prínosu a rizika príslušným veterinárnym lekárom.

kontradikcie
Neaplikujte mačiatkam mladším 8 týždňov a / alebo vážiacim menej ako 1 kg.
Neaplikujte chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka) alebo zvieratám v rekonvalescencii.
Nepoužívajte u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií až úhynu.
Prípravok nepoužívať u fretiek mladších 6 mesiacov

nežiaduce účinky
Vyvarujte sa predávkovania.
mačky
Medzi ojedinele sa vyskytujúcimi možnými nežiaducimi reakciami boli hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (odlupovanie kože, lokálne strata srsti, svrbenie, začervenanie) a celkové svrbenie alebo strata srsti. Nadmerné slinenie, reverzibilné nervové príznaky (zvýšená citlivosť ku stimulačným podnetom, depresie, iné nervové príznaky) alebo zvracanie boli tiež po použití pozorované. Pokiaľ došlo k olízania, môže sa objaviť krátka perióda nadmerného slinenia ako reakcia vyvolaná prevažne vlastnosťami nosiča. Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii, informujte vášho veterinárneho lekára.

zloženie
liečivo
Fipronilum 50,00 mg
(S) -Methoprenum 60,00 mg
pomocné látky
Butylhydroxyanizol (E320) 0,10 mg
Butylhydroxytoluén (E321) 0,05 mg

Dávkovanie a spôsob podávania
Jedna pipeta s obsahom 0,5 ml pre jednu mačku, čo zodpovedá minimálnej odporúčanej dávke 5 mg / kg fipronilu a 6 mg / kg (S) -methoprenu, vonkajšou aplikáciou na kožu. Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Jedna pipeta s obsahom 0,5 ml pre jednu fretku, vonkajšou aplikáciou na kožu. Minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Spôsob podania: Kožné použitie. Držte pipetu kolmo hore. Dvakrát kliknite na zúženú časť pipety a uistite sa, že obsah zostal v hlavnej časti pipety. Odlomte hrot. Rozhrňte srsť zvieraťa v oblasti bázy krku pred lopatkami, až je vidieť kože. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom mieste.

Upozornenie
Je dôležité zabezpečiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže slíznout, a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Kúpanie mačiek počas dvoch dní po aplikácii lieku sa neodporúča.
Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé.
Použitie počas gravidity a laktácie FRONTLINE Combo Spot On Cat možno aplikovať chovným a gravidným mačkám a mačkám v laktácii.
Predávkovanie liekom spôsobuje zlepenie srsti v mieste aplikácie. Avšak ak sa objavia, zmizne počas 24 hodín po aplikácii.

varovanie
UDRŽUJTE MIMO DOSAHU DETÍ!
Osobitné upozornenia pre každý cieľový druh.
Zabráňte kontaktu prípravku s očami zvieraťa.
Osobitné bezpečnostné opatrenia, ktoré podávajú liek zvieratám.
Tento liek môže spôsobiť podráždenie sliznice a očí. Vyhnite sa preto kontaktu tohto lieku s ústami a očami. Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivenosť na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s FRONTLINE Combo Spot On. Dbajte na to, aby nedošlo ku kontaktu prsta s obsahom. Pokiaľ k nemu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom.
V prípade náhodného zásahu oka opatrne vypláchnite oko čistou vodou.
Po použití si umyte ruky.
S ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hrať sa s nimi, kým aplikovaný prípravok nezaschne. Preto sa neodporúča ošetrenie zvieratá počas dňa, ale čoskoro zvečera, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich vlastníkmi, zvlášť deťmi.
Nefajčite, nepite ani nejedzte počas aplikácie lieku.

uchovávanie
Neskladujte v teplote nad 30 ° C.Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť