MENU

FRONTLINE COMBO spot-on pre mačky - 3x0,5 ml

Vysoko účinný a úplne vodoodolný antiparazitárny roztok na aplikáciu na kožu na ochranu mačiek a fretiek pred napadnutím blchami, kliešťami alebo všami. Pozorne si prečítajte návod na použitie.

ID: 31259

Cena: €23,68
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
zajtra u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 30.4.2024
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 49 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia

FRONTLINE COMBO spot-on pre mačky - 3x0,5 ml

  • Akcia
  • 2+1 zadarmo (do vypredania)

Popis

Cielový druh zvierat
Mačky a fretky

Charakteristika
Roztok na vonkajšie použitie na kožu.


Indikácia
Liečba a prevencia proti blchám (Ctenocephalides felis) a kliešťom (Rhipicephalus spp.), Dermacentor spp., Ixodes spp.) u mačiek. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Zabránenie rozmnožovaniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicídny účinok), ktoré sa vyvíjajú z vajíčok nakladených dospelými blchami počas 6 týždňov po aplikácii. Prevencia a liečba zamorenia všami u mačiek.
- Na použitie u fretiek: - Na použitie proti zamoreniu blchami, buď len blchami, alebo blchami spolu s kliešťami.
- Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti zamoreniu dospelými blchami trvá 4 týždne. Zabránenie množeniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok), ktoré sa vyvíjajú z vajíčok nakladených dospelými blchami.
- Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus) Prípravok má pretrvávajúci akaricídny účinok počas 4 týždňov proti kliešťom (preukázané výsledkami experimentálnych štúdií)
Použitie počas gravidity, laktácie alebo znášky
Prípravok sa môže používať u mačiek počas gravidity a laktácie.
Použitie u fretiek len po zvážení terapeutického prínosu a rizika príslušným veterinárnym lekárom.

Závady
Nepodávať mačiatkam mladším ako 8 týždňov a/alebo s hmotnosťou nižšou ako 1 kg.
Nepodávať chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka) alebo zvieratám v rekonvalescencii.
Nepoužívať u králikov z dôvodu rizika nežiaducich reakcií alebo úhynu.

Nepoužívajte u fretiek mladších ako 6 mesiacov

Nežiaduce reakcie
Vyhnite sa predávkovaniu.

Mačky
Zo zriedkavých možných nežiaducich reakcií boli hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (olupovanie kože, lokálne vypadávanie srsti, svrbenie, začervenanie) a celkové svrbenie alebo vypadávanie srsti. Po použití sa tiež pozorovalo nadmerné slinenie, reverzibilné nervové príznaky (zvýšená citlivosť na podnety, depresia, iné nervové príznaky) alebo vracanie. Ak došlo k olizovaniu, môže sa objaviť krátke obdobie nadmerného slinenia ako reakcia vyvolaná najmä vlastnosťami vozidla. Ak sa u vás vyskytnú akékoľvek závažné nežiaduce reakcie alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto príbalovej informácii, oznámte to svojmu veterinárnemu lekárovi.

Zloženie
Liečivá látka
Fipronilum 50,00 mg
(S)-Metoprén 60,00 mg
Pomocné látky
Butylhydroxyanizol (E320) 0,10 mg
Butylhydroxytoluén (E321) 0,05 mg

Dávka a spôsob podávania
Jedna 0,5 ml pipeta na mačku, čo zodpovedá minimálnej odporúčanej dávke 5 mg/kg fipronilu a 6 mg/kg (S)-metoprénu, vonkajšou aplikáciou na kožu. Vzhľadom na absenciu štúdií o bezpečnosti prípravku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Jedna pipeta 0,5 ml na fretku, vonkajšia aplikácia na kožu. Minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Spôsob podávania. Pipetu držte kolmo nahor. Poklepte na zúženú časť pipety a zabezpečte, aby obsah zostal v hlavnej časti pipety. Odlomte špičku. Roztiahnite srsť zvieraťa na spodnej časti krku pred lopatkami, kým nie je viditeľná koža. Priložte špičku pipety ku koži a niekoľkokrát stlačte, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu na jednom mieste.

Upozornenie
Je dôležité zabezpečiť, aby sa prípravok aplikoval na miesto, z ktorého ho zviera nemôže zlízať, a aby sa po aplikácii navzájom neolizovali. Kúpanie mačiek do dvoch dní od aplikácie sa neodporúča.
Jednotlivé kliešte sa môžu prichytiť. Preto nie je možné úplne vylúčiť prenos infekčných ochorení, ak sú podmienky nepriaznivé.
Použitie počas gravidity a laktácie FRONTLINE Combo Spot On Cat sa môže aplikovať chovným, gravidným a dojčiacim mačkám.
Predávkovanie prípravkom spôsobuje zlepenie srsti v mieste aplikácie. Ak sa však vyskytne, zmizne do 24 hodín po aplikácii.

Upozornenie
Uchovávajte mimo dosahu detí!
Speciálne upozornenia pre jednotlivé cieľové druhy.
Zabráňte kontaktu lieku s očami zvieraťa.
Osobitné bezpečnostné opatrenia pre osoby podávajúce liek zvieratám.
Tento výrobok môže spôsobiť podráždenie slizníc a očí. Preto sa vyhnite kontaktu tohto výrobku s ústami a očami. Zvieratá alebo osoby, o ktorých je známe, že sú precitlivené na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s prípravkom FRONTLINE Combo Spot On. Dbajte na to, aby ste zabránili kontaktu prstov s obsahom. Ak k tomu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom.
Ak dôjde k náhodnému kontaktu s okom, jemne si oko vypláchnite čistou vodou.
Po použití si umyte ruky.
Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zabráňte deťom, aby sa s nimi hrali, kým aplikovaný prípravok nezaschne. Preto sa odporúča neošetrovať zvieratá počas dňa, ale skoro večer, a nedovoliť, aby čerstvo ošetrené zvieratá spali so svojimi majiteľmi, najmä deťmi.
Počas aplikácie prípravku nefajčite, nepite a nejedzte.

Skladovanie
Neskladujte pri teplote vyššej ako 30 °C.


Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť