MENU

FRONTLINE COMBO spot-on pre psov L (20-40kg)-3x2,68ml

Vysoko účinný a úplne vodoodolný antiparazitárny roztok na aplikáciu na kožu na ochranu psov pred napadnutím blchami, kliešťami alebo všami. Pozorne si prečítajte návod na použitie.

EAN: 3661103073741 ID: 31300

Cena: €31,95
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
v stredu u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.12.2023
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 66 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia

FRONTLINE COMBO spot-on pre psov L (20-40kg)-3x2,68ml

  • Akcia
  • 2+1 zadarmo (do vypredania)

Popis

Živočíšny druh
Živočíšny druh
Vlastnosti
Roztok na vonkajšie použitie na pokožku.

Indikácie
Na použitie u psov a šteniat starších ako 8 týždňov: Na použitie proti napadnutiu blchami, buď len blchami, alebo blchami spolu s kliešťami a/alebo všami.
- Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá až 8 týždňov. Zabránenie rozmnožovaniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami až do 8 týždňov po aplikácii.
- Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Prípravok má trvalý akaricídny účinok až 4 týždne proti kliešťom (preukázané výsledkami experimentálnych štúdií)
- Eliminácia vší (Trichodectes canis). Prípravok sa môže používať ako súčasť liečebnej stratégie na kontrolu alergie na blšie uhryznutia (FAD).

Podmienky
Vzhľadom na to, že nie sú k dispozícii dostatočné údaje o používaní prípravku v najmladších vekových kategóriách, nepoužívajte ho u šteniat mladších ako 8 týždňov a/alebo s hmotnosťou nižšou ako 2 kg.
Nepoužívajte u králikov, u ktorých sa môžu vyskytnúť nežiaduce reakcie, niekedy vedúce k úhynu.
Nepoužívajte u chorých zvierat (napr. systémové ochorenia, horúčka...) alebo zvierat v rekonvalescencii. Prípravok je určený na použitie u psov.
Nepoužívajte u mačiek, mohlo by dôjsť k predávkovaniu.

Nežiaduce reakcie
Zo zriedkavých možných nežiaducich reakcií po použití boli hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (zmena farby kože, lokálne vypadávanie chlpov, svrbenie, začervenanie) a celkové svrbenie alebo vypadávanie chlpov. Po použití sa tiež pozorovalo nadmerné slinenie, reverzibilné nervové príznaky (zvýšená citlivosť na podnety, depresia, iné nervové príznaky), vracanie alebo respiračné príznaky. Ak došlo k olizovaniu, môže sa objaviť krátke obdobie nadmerného slinenia ako reakcia spôsobená najmä vlastnosťami prostriedku.
Ak sa vyskytnú akékoľvek závažné nežiaduce reakcie alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto príbalovej informácii, oznámte to svojmu veterinárnemu lekárovi.

Zloženie
FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG S
Každá 0,67 ml pipeta obsahuje:
Fipronilum...............................................67,00 mg
(S) - Methoprenum................................ 60,30 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG M
Každá 1,34 ml pipeta obsahuje:
Fipronilum..............................134,00 mg
(S) - Methoprenum....................120,60 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG L
Každá pipeta s objemom 2,68 ml obsahuje:
Fipronilum....................................268,00 mg
(S) - Methoprenum...........................241,20 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG XL
Každá 4,02 ml pipeta obsahuje:
Fipronilum...............................402,00 mg
(S) - Methoprenum.....................361,80 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

Dávkovanie a spôsob podávania
Spôsob podávania:vonkajšia aplikácia na kožu.
Dávkovanie:jedna pipeta 0,67 (S) ml pre malého psa od 2 do 10 kg.
jednu pipetu s objemom 1,34 (M) ml pre stredne veľkého psa s hmotnosťou 10 až 20 kg.
jednu pipetu s objemom 2,68 (L) ml pre veľkého psa s hmotnosťou 20 až 40 kg.
jednu pipetu s objemom 4,02 (XL) ml pre veľkého psa s hmotnosťou 40 až 60 kg.

Tým sa dosiahne minimálna odporúčaná dávka 6,7 mg/kg fipronilu a 6 mg/kg (S)-metoprénu.
Vzhľadom na absenciu štúdií týkajúcich sa bezpečnosti prípravku je minimálny interval medzi jednotlivými aplikáciami 4 týždne.
Spôsob podávania: Držte pipetu kolmo nahor a odlomte špičku. Poklepte na zúženú časť pipety a zabezpečte, aby obsah zostal v hlavnej časti pipety. Roztiahnite srsť zvieraťa na spodnej časti krku pred lopatkami, kým nie je viditeľná koža. Priložte špičku pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu na jednom mieste.

Upozornenie
Je dôležité zabezpečiť, aby sa prípravok aplikoval na miesto, z ktorého ho zviera nemôže zlízať, a aby sa po aplikácii navzájom neolizovali. Kúpanie/namáčanie vo vode do 2 dní po aplikácii a častejšie kúpanie ako raz týždenne sa neodporúča, pretože nebola vykonaná žiadna štúdia, ktorá by určila, ako kúpanie ovplyvňuje účinnosť tohto prípravku.
Zmäkčujúce šampóny sa môžu používať pred ošetrením, ale skracujú trvanie účinnosti proti blchám na približne 5 týždňov, ak sa používajú raz týždenne po aplikácii. Kúpanie raz týždenne pomocou liečivého šampónu s obsahom 2 % chlórhexidínu neovplyvnilo účinnosť proti blchám počas 6-týždňovej štúdie.
Jednotlivé kliešte sa môžu prisať. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných ochorení, ak sú podmienky nepriaznivé.
Blchy u domácich zvierat často zamorujú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a vybavenie domácnosti, ktoré by sa mali pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a v prípade masívneho zamorenia a na začiatku ochranných opatrení čistiť vysávačom. Zabráňte kontaktu výrobku s očami zvieraťa. Psy by sa nemali dva dni po aplikácii kúpať vo vodných tokoch.
FRONTLINE Combo Spot On Dog sa môže používať počas gravidity a laktácie.

Varácia
Vyhnite sa predávkovaniu. Tento výrobok môže spôsobiť podráždenie slizníc, pokožky a očí. Preto zabráňte kontaktu tohto výrobku s ústami, pokožkou a očami.
Domáce zvieratá alebo osoby, o ktorých je známe, že sú precitlivené na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s prípravkom Frontline Combo Spot On Dog.
Dbajte na to, aby ste zabránili kontaktu prstov s obsahom. Ak sa tak stane, umyte si ruky vodou a mydlom. V prípade náhodného zasiahnutia oka oko jemne vypláchnite čistou vodou. Po použití si umyte ruky.
Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zabráňte deťom, aby sa s nimi hrali, kým nanesený prípravok nezaschne. Preto sa odporúča neošetrovať zvieratá počas dňa, ale skoro večer, a nedovoliť, aby čerstvo ošetrené zvieratá spali so svojimi majiteľmi, najmä deťmi.
Počas aplikácie prípravku nefajčite, nepite a nejedzte.

Skladovateľnosť
Nie je určený pre zvieratá určené na konzumáciu.

Skladovanie
Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte pri teplote do 30 °C. Uchovávajte v pôvodnom obale.


Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť