MENU

FRONTLINE SPOT ON pre mačky - 1x0,5ml

Frontline Spot-On Cat sol 1x0,5ml MONO Liečba a prevencia napadnutia mačiek blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.). Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Prevencia a liečba zavšivavenia mačiek.

EAN: 3661103027911 ID: 720

Cena: €8,23
Dostupnosť: Nie je skladom
Dátum expirácie: 28.2.2025

Nákupom tohoto produktu získate 17 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia

FRONTLINE SPOT ON pre mačky - 1x0,5ml

  • Akcia

Popis

Frontline Spot-On Cat sol 1x0,5ml

INDIKÁCIE

Liečba a prevencia napadnutia mačiek blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.). Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Prevencia a liečba zavšivenia mačiek.

Zloženie

Fipronil 50,00 mg
Butylhydroxyanisolum 0,10 mg
Butylhydroxytoluenum 0,05 mg
Etanolum 0,05 ml
Vehikulum q.s. 0,5 ml

DOSAH A SPRÁVA

Vzhľadom na absenciu štúdií týkajúcich sa bezpečnosti výrobku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Zapôsob podávania:Vonkajšia aplikácia na pokožku.

Dávkovanie:Naneste 1 pipetu s objemom 0,5 ml na pokožku medzi lopatkami. Držte pipetu kolmo nahor a odlomte špičku. Roztiahnite srsť zvieraťa medzi lopatkami tak, aby bola viditeľná koža. Priložte špičku pipety na pokožku a niekoľkokrát stlačte, aby sa obsah vyprázdnil priamo na pokožku, najlepšie na dvoch miestach. Jedna dávka poskytuje ochranu pred napadnutím blchami až na 5 týždňov. Prípravok je účinný proti kliešťom 3 až 4 týždne. Predávkovanie: Predávkovanie prípravkom spôsobuje zlepenie vlasov v mieste aplikácie. Ak sa však vyskytne, zmizne do 24 hodín po aplikácii.

Kontraindikácie

Nevzťahuje sa na mačiatka mladšie ako 8 týždňov a/alebo vážiace menej ako 1 kg. Nepoužívajte na choré zvieratá (celkové ochorenie, horúčka) alebo zvieratá v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov kvôli riziku nežiaducich reakcií alebo smrti.

NEDOSTATOČNÉ REAKCIE

Ak dôjde k olizovaniu, môže dôjsť ku krátkodobej hypersalivácii vzhľadom na povahu prostriedku. Vo veľmi zriedkavých prípadoch boli po použití hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (odlupovanie kože a vypadávanie vlasov, svrbenie, začervenanie kože) a celkové svrbenie alebo vypadávanie vlasov. Výnimočne bola hlásená hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (hyperestézia, depresia, nervozita), vracanie. Vyhnite sa predávkovaniu.

UPOZORNENIA

Dôležité je zabezpečiť, aby sa prípravok aplikoval na miesto, z ktorého ho zviera nemôže zlízať, a zabrániť tomu, aby sa zvieratá po aplikácii navzájom olizovali. Kúpanie mačiek do dvoch dní po aplikácii sa neodporúča. Jednotlivé kliešte sa môžu prisať. Preto sa prenos infekčných chorôb nedá úplne vylúčiť, ak sú podmienky nepriaznivé. Použitie počas gravidity a laktácie Frontline® Spot On Cat možno aplikovať chovným, gravidným a dojčiacim mačkám.

VAROVANIE

Speciálne upozornenia pre každý cieľový druh Vyhnite sa kontaktu výrobku s očami zvieraťa. Osobitné bezpečnostné opatrenia pre osoby, ktoré podávajú liek zvieratám. Tento výrobok môže spôsobiť podráždenie slizníc a očí, preto sa vyhnite kontaktu tohto výrobku s ústami a očami. Zvieratá alebo osoby, o ktorých je známe, že sú precitlivené na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s Frontline® Spot On. Dbajte na to, aby ste zabránili kontaktu prstov s obsahom. Ak sa tak stane, umyte si ruky vodou a mydlom. V prípade náhodného zasiahnutia oka oko jemne vypláchnite čistou vodou. Po použití si umyte ruky. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a nedovoľte deťom, aby sa s nimi hrali, kým aplikovaný prípravok nezaschne. Preto sa odporúča neošetrovať zvieratá počas dňa, ale skoro večer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich majiteľmi, najmä s deťmi. Počas aplikácie výrobku nefajčite, nepite a nejedzte.Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť