MENU

Frontline spr 100ml

Antiparazitárny prípravok proti blchám a kliešťom pre psy a mačky.

EAN: 3661103014263 ID: 392

Cena: €12,63
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
v pondelok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 29.2.2024
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 26 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia


Popis

Frontline spr 100ml

Popis
FRONTLINE® je celosvetovo najpoužívanejší antiparazitárny prípravok proti blchám a kliešťom pre psy a mačky. Poskytuje optimálnu ochranu vďaka svojej výnimočnej a dlhotrvajúcej účinnosti, rýchlosti pôsobenia, odolnosti voči vode, bezpečnosti a variabilite použitia.

Druhy zvierat:
Psy a mačky

Použitie:
Na liečbu a prevenciu napadnutia blchami (Ctenocephalides spp.) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psov.
Na liečbu a prevenciu napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.) u mačiek. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov a mačiek.
Liečba a prevencia zavšivenia psov a mačiek.

Upozornenie:
Je dôležité zabezpečiť, aby sa zvieratá po aplikácii navzájom neolizovali. Po aplikácii zabráňte psom v kúpaní v prírodných vodných zdrojoch počas 2 dní. Jednotlivé kliešte sa môžu prisať. Preto sa prenos infekčných chorôb nedá úplne vylúčiť, ak sú podmienky nepriaznivé. Použitie počas gravidity a laktácie FRONTLINE SPRAY sa môže používať u gravidných sučiek a mačiek a tiež počas laktácie.

 

Dávkovanie a spôsob podávania Cesta podania: externá, vonkajšia aplikácia na srsť. Dávkovanie: Aplikujte 3 až 6 ml na kilogram živej hmotnosti zvieraťa (7.5 až 15 mg fipronilu na kg), tj 2 až 4 stlačenia aplikačnej pumpičky na kg pri balení s objemom 250 ml; a 6 až 12 stlačení aplikačnej pumpičky pri balení s objemom 100 ml. Spôsob podania: Zo vzdialenosti 10 – 20 cm postriekajte celý povrch tela zvieraťa. Striekajte v protismere rastu srsti a zaistite, aby bola všetka srsť navlhčená. Prečesávajte srsť u dlhosrstých plemien tak, aby mohol prípravok preniknúť až na kožu chrbta, bokov, brucha, nôh, chrbta a krku zvieraťa. Na ošetrenie hlavy a okolia očí nastriekajte FRONTLINE SPRAY na dlaň ruky chránenej rukavicou a jemne votrite do srsti. Prípravok nechajte zaschnúť pri bežných teplotných podmienkach. Nevysušujte vytieraním. Prípravok je účinný po dobu až 5 týždňov proti kliešťom, 1 až 3 mesiace proti blchám a 63 dní (psi) alebo 42 dní (mačky) proti všenkám. Vzhľadom na absenciu bezpečnostných štúdií je minimálny interval medzi jednotlivými liečbami 4 týždne.

Kontraindikácie Neaplikujte chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka…) alebo zvieratám v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií až úhynu. Nepoužívajte u šteniat alebo mačiatok mladších ako 2 dni.

 

Nežiaduce účinky Ak dôjde k olíznutiu, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia spôsobená charakterom vehikula. V rámci veľmi zriedkavých nežiaducich účinkov boli po použití zaznamenané prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie - začervenanie kože, svrbenie alebo vypadávanie srsti. Výnimočne boli po aplikácii zaznamenané hypersalivácie, reverzibilné neurologické symptómy (hyperestézia, depresia, nervozita), vracanie alebo dýchacie problémy.Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť