MENU

Alavis 5 pre psy a mačky 90 tbl

ALAVIS 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje mazacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch psov a mačiek.

EAN: 6216294019084 ID: 811

Cena: €23,99
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
zajtra u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.3.2025
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 50 bonusových bodov


Popis

Komplexná kĺbová výživa pre psov

ALAVIS™ 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje lubrikačné vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch psov a mačiek.

ALAVIS™ 5 obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne nachádzajú v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavkách, a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

Účinné látky v ALAVIS™ 5:

Glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, kyselina hyalurónová, kolagén typu II

Glukosamín sulfát - SURVIVES
Glukosamín zohráva dôležitú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich tvorbu. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje vývoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

Chondroitín sulfát - SURVIVES
Chondroitín sulfát je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje tvorbu proteoglykánov a znižuje kolagenolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, zmierňuje bolesť kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a znižuje priebeh zápalu kĺbov.

MSM - OCHRANNÝ
Látka MSM obsahuje organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na posilnenie väzov a šliach, zmierňuje zápaly a bolesť, regeneruje a uvoľňuje svaly. Vykazuje tiež silné antioxidačné a ďalšie pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom zlúčenín síry, ktoré majú pozitívne účinky v organizme, najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Kyselina hyalurónová - LUBRIKÁTY
Kyselina hyalurónová sa nachádza predovšetkým v spojivových tkanivách, kde tvorí hlavnú zložku kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny, tým lepšie sú viskoelastické vlastnosti chrupavky a jej výživa. Jeho podávanie normalizuje vlastnosti kĺbovej synoviálnej tekutiny, pôsobí proti degenerácii chrupavky a obnovuje jej pôvodné vlastnosti.

Kollagén typu II - OBNOVUJE
Kollagén typu II je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že sa enzymaticky rozkladá na menšie častice, ktoré sa v tráviacom trakte ľahšie vstrebávajú, a preto sú oveľa užitočnejšie na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k problémom s pohyblivosťou a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

Vitamín C
Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylyzínu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C zohráva dôležitú úlohu aj pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatok vitamínu C spôsobuje nižšiu pevnosť kolagénových vlákien nielen v chrupavkách, ale aj vo väzoch a šľachách. Vitamín C tiež podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v imunite a chránia bunky tela svojím antioxidačným účinkom.

ALAVIS™ 5 sa odporúča:

 • psy a mačky s problémami s kĺbmi (najmä staršie zvieratá alebo poúrazové stavy)
 • šteniatka veľkých a obrích plemien počas vývoja
 • športové a pracovné psy všetkých vekových kategórií, ako napr.
  • služobné psy
  • závodné psy
  • psy
  • výcvik psov agility, ťahanie, trekking psov, fly-ball, tanec psov atď.

Obsah účinných látok v jednej tablete:

 • Glukosamín sulfát - 500 mg
 • Chondroitín sulfát - 200 mg
 • Metylsulfonylmetán - 200 mg
 • Kollagén II. Typ - 60 mg
 • Kyselina hyalurónová - 18 mg
 • Vitamín C - 20 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, stereát horčíka, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid kremičitý

Na zachovanie kvality výrobku sa nepridávajú žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Dávkovacia tabuľka:

<tabuľka>

Hmotnosť psa, mačky:Iniciálna dávka (prvých 14 dní užívania) denneUdržiavacia dávka (pokračovanie) denne1 - 5 kg1/2 - 1 tableta1/4 - 1/2 tablety5 - 10 kg1 - 2 tablety1/2 - 1 tableta10 - 15 kg2 - 3 tablety1 - 1,5 tablety15 - 25 kg3 - 4 tablety1,5 - 2 tablety25 - 45 kg4 - 5 tabliet2 - 2,5 tablety45 kg a viac5 - 6 tabliet2,5 - 3 tablety

Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do úst alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva. Zvieratá výrobok zvyčajne prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1-3 mesačnú prestávku a prípravok znovu nasaďte.

Upozornenie: Prípravok sa môže podávať s krmivom obsahujúcim chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa zvýši.

Veľkosť balenia: 90 tabliet