MENU

Alavis MSM+Glukosamín sulfát pre psov 60tbl nový

ALAVIS™ MSM + Glukosamín sulfát je osvedčená kombinácia MSM a Glukosamín sulfátu pre správnu funkciu väzov, šliach, kĺbov a kostí.

EAN: 6216294019527 ID: 4502

Cena: €20,96
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.1.2026
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 44 bonusových bodov


Popis

Na správnu funkciu väzov, šliach, kĺbov a kostí

ALAVIS™ MSM + Glukosamín sulfát je osvedčená kombinácia MSM a Glukosamín sulfátu pre správnu funkciu väzov, šliach, kĺbov a kostí. Odporúča sa pre šteňatá a mladé psy na správny vývoj pohybového aparátu a pre psy všetkých vekových kategórií na ochorenia kĺbov, kostí a svalov a ich prevenciu. Jedinečné zloženie tohto produktu má výrazný účinok proti bolesti a zápalu. Protizápalový účinok MSM výrazne podporujú olej z boráka lekárskeho, boswellia, kurkuma a zázvor.

Účinné látky v ALAVIS™ MSM + glukosamín sulfát:

Glukosamín sulfát, MSM, olej z boráku lekárskeho, hydrolyzovaný kolagén, vitamín C, zázvor, kurkuma dlhá, boswellia

Glukozamín sulfát
Glukozamín zohráva dôležitú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich tvorbu. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje vývoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

MSM - metylsulfonylmetán
MSM je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na posilnenie väzov a šliach, zmierňuje zápaly a bolesť, regeneruje a uvoľňuje svaly. Vykazuje tiež silné antioxidačné a ďalšie pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom zlúčenín síry, ktoré majú pozitívne účinky v organizme, najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Síra

Marrowroot oil
Marrowroot oil je bohatý na nenasýtenú mastnú kyselinu gama-linolénovú, ktorá má pozitívny vplyv na priebeh zápalových ochorení kĺbov a prispieva najmä k zlepšeniu zápalových ochorení kĺbov.

Hydrolyzovaný kolagén
Hydrolyzovaný kolagén je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v ALAVIS™ MSM + Glukosamín sulfát je hydrolyzovaný, čo znamená, že sa enzymaticky rozkladá na menšie častice, ktoré sa v tráviacom trakte ľahšie vstrebávajú, a preto sú oveľa užitočnejšie na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k problémom s pohyblivosťou a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

Vitamín C
Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylyzínu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C zohráva dôležitú úlohu aj pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatok vitamínu C spôsobuje nižšiu pevnosť kolagénových vlákien nielen v chrupavkách, ale aj vo väzoch a šľachách. Vitamín C tiež podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v imunite a chránia bunky tela svojím antioxidačným účinkom.

Zázvor, kurkuma dlhá, boswellia
Zázvor, kurkuma a boswellia sú bylinky, ktoré pomáhajú odstraňovať zápaly a s nimi spojené opuchy.

ALAVIS™ MSM + glukosamín sulfát sa odporúča používať:

 • šteniatka od 2 - 3 mesiacov veku
 • mladé psy
 • športové a pracovné psy
 • staršie psy a psy s nadváhou

Alevis™ MSM + glukosamín sulfát používajte aj pri nasledujúcich kĺbových ochoreniach:

 • dysplázia kĺbov (najmä veľké a obrovské plemená)
 • luxácia a subluxácia pately (skôr malé plemená)
 • čiastočné pretrhnutie skrížených kolenných väzov
 • zápal väzov, šliach a svalov
 • poúrazové a pooperačné stavy
 • ochorenia chrbtice
 • osteoartróza
 • osteoporóza (rednutie kostí)

Obsah účinných látok v jednej tablete:

 • Glukosamín sulfát - 750 mg
 • MSM - metylsulfonylmetán - 500 mg
 • Olej z boráka lekárskeho - 25 mg
 • Hydrolyzovaný kolagén - 20 mg
 • Vitamín C - 20 mg
 • Zázvor, kurkuma dlhá, boswellia - 40 mg

Pomocné zložky: mikrokryštalická celulóza, kyselina stearová, zosieťovaná celulóza, stereát horčíka, oxid kremičitý

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa:Iniciálna dávka (prvých 14 dní):Udržiavacia dávka (pokračovanie): 1 - 5 kg 1/2 tablety 1 / 4 tablety 5 - 10 kg 1 tableta 1/2 tablety 10 - 15 kg 2 tablety 1 tableta 15 - 25 kg 3 tablety 1,5 tablety 25 - 45 kg 4 - 5 tabliet 2 - 2,5 tablety 45 kg a viac 5 - 6 tabliet 2,5 - 3 tablety

Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do úst alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva. Zvieratá výrobok zvyčajne prijímajú bez problémov.

Dĺžka používania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace. Prípravok sa môže podávať dlhodobo až trvalo.

Upozornenie: Prípravok sa môže podávať s krmivom obsahujúcim chondroprotektíva. Pozitívny účinok sa tak zvyšuje.

Veľkosť balenia: 60 tabliet