MENU

Alavis Triple Blend Extra Strong pre kone 700g

Obsahuje kombináciu chondroprotektívnych látok (glukosamín sulfát a chondroitín sulfát), MSM a značkové kolagény Collyss a Cartidyss.

EAN: 6216294019626 ID: 16574

Cena: €50,83
Cena pre 3 ks:€48,29
Cena pre 5 a viac kusov:€45,75
Dostupnosť: Skladom (15ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.12.2025
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 107 bonusových bodov

Alavis Triple Blend Extra Strong pre kone 700g

 • Množstevná zľava

Popis

Komplexná kĺbová výživa pre kone

ALAVIS™ Triple Blend Extra Strong obsahuje kombináciu chondroprotektívnych látok (glukozamín sulfát a chondroitín sulfát), MSM a značkových kolagénov Collyss a Cartidyss.

ALAVIS™ Triple Blend Extra Strong je vhodný na regeneráciu pohybového aparátu, najmä na preventívne podávanie žrebcom a koňom vystaveným pracovnej a športovej záťaži.

Spektrum účinkov ALAVIS™ Triple Blend Extra Strong:

 • výživa, ochrana a regenerácia kĺbovej chrupavky a tkanív
 • zmierňuje bolesti pohybového aparátu
 • zlepšenie pohyblivosti, zvýšenie fyzickej výkonnosti
 • spomalenie alebo zastavenie ďalšieho poškodenia kĺbovej chrupavky
 • predĺženie aktívneho veku zvieraťa
 • zlepšenie celkového zdravotného stavu

Veľkosť balenia: 700 g prášku

Zloženie:

Glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, značkové kolagény Collyss® a Cartidyss®

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát sú prirodzené zložky kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Chondroitín sulfát má pozoruhodnú schopnosť viazať vodu v tkanive. Tým sa zabezpečí správna funkcia chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Mechanizmus účinku oboch látok je spoločný a spočíva v chondroprotektívnom (chrupavku chrániacom) pôsobení. Účinok zahŕňa regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív, zlepšenie pohyblivosti, a tým má výrazný pozitívny vplyv na zdravie zvieraťa.

Metylsulfonylmetán - MSM - je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá sa podieľa na procese tvorby kolagénu, posilňuje väzy a šľachy, má uvoľňujúci a regeneračný účinok na svaly. MSM sa podieľa nielen na zmierňovaní bolesti kĺbov, ale aj na odbúravaní poškodeného tkaniva vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom. MSM by sa mal používať aj na zmiernenie bolesti pri poúrazových a pooperačných stavoch, kde sa zistilo, že zlepšuje aj hojenie rán. MSM má analgetické, protizápalové, vazodilatačné a antiedematózne účinky. Používa sa aj na zmiernenie bolesti svalov, svalových kŕčov a bolesti šliach.

Hydrolyzované kolagény Collyss® a Cartidyss®

Collyss® - najkvalitnejší kolagén typu I - sa nachádza v silne namáhaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný voči ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach, a tým aj pre posilnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa nachádza aj v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovaný purifikovaný hydrolyzát kolagénu získaný z chrupavky morských rýb.

Cartidyss® - najkvalitnejší kolagén typu II - udržiava tvar chrupavky a zabraňuje jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalinnej a elastickej chrupavky a je odolný voči tlaku. Cartidyss® je purifikovaný kolagénový hydrolyzát získaný z rajskej chrupavky.

Obsah účinných látok v 1 kg:

 • Glukosamín sulfát - 348 g
 • Chondroitín sulfát - 130 g
 • MSM - metylsulfonylmetán - 435 g
 • Collyss® - 3,4 g
 • Cartidyss® - 5 g

Jablkový pektín - 79 g

V záujme zachovania kvality výrobku sa doň nepridávajú žiadne farbivá ani konzervačné látky

Dávkovanie:

<tabuľka>

Hmotnosť koňaIniciálna dávka (prvých 14 dní užívania) denneUdržiavacia (pokračovacia) dávka denne100 kg4,5 g1 odmerka2,25 g1/2 odmerky500 kg22,5 g5 odmeriek11,25 g2,5 odmerky


Spôsob použitia: Prášok sa môže podávať s kúskom jedla, zamiešať do jadra alebo melasy alebo podávať priamo do úst. Zvieratá výrobok zvyčajne prijímajú bez problémov.

Dĺžka používania: Produkt podávajte optimálne tri mesiace, potom si dajte 1-3 mesačnú prestávku a produkt opäť nasaďte.


***Objednávky vytvorené do 14 hodiny doručujeme nasledujúci pracovný deň***