MENU

Specific FPD Kitten 2kg mačka

Špecifická FPD Pediatril je kompletné krmivo pre mačiatka, gravidné a dojčiace mačky. Vďaka zvýšenej energetickej hodnote a vysokej stráviteľnosti sa môže používať pri anorexii a rekonvalescencii.

EAN: 5701170211030 ID: 24170

Cena: €24,67
Dostupnosť: Skladom (1ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 24.7.2025
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 52 bonusových bodov


Popis

Vyšší obsah bielkovín, vitamínov a minerálnych látok, aby vyhovoval potrebám rastúcich mačiatok a gravidných alebo dojčiacich mačiek.
DHA je omega-3 mastná kyselina, ktorá podporuje vývoj mozgu a zraku.
EPA a DHA sú omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú priaznivý vplyv na kvalitu a zdravie kože, srsti a kĺbov.
Vysoko kvalitné a vysoko stráviteľné zložky zabezpečujú optimálne využitie živín z potravy, čo vedie k nižšiemu množstvu výkalov.
Extrakt z juky znižuje tvorbu zapáchajúcich plynov a zápach stolice.

Ďalšie informácie
SPECIFIC™ FPD Kitten má vysokú energetickú hustotu a vyvážený pomer jednotlivých živín, takže aj malé množstvo krmiva pokryje energetické a nutričné potreby mačiatka.
Diéta obsahuje repnú dužinu a psyllium na podporu zdravého tráviaceho traktu.
SPECIFIC™ FPD Kitten je obzvlášť vhodný pre mladé, rastúce mačiatka od odstavu (5-6 týždňov) do kastrácie alebo 8-12 mesiacov (v závislosti od plemena). Potom sa odporúča postupne prejsť na SPECIFIC™ FXD/FXW Adult, FCD/FCW Crystal Prevention alebo FCD-L Crystal Prevention Light.
Pre mladé kastrované mačiatka sa odporúča diéta SPECIFIC™ FND Neutered Young.
SPECIFIC™ FPD Kitten spĺňa aj zvýšené energetické a nutričné požiadavky gravidných a dojčiacich mačiek.
Tehotná mačka potrebuje približne 1,5-krát viac potravy ako mačka, ktorá nie je tehotná. Počas laktácie závisia nutričné požiadavky od počtu mačiatok a môžu byť 1,5 až 5-krát vyššie ako normálne potreby. Odporúčame, aby dojčiaca mačka mala neobmedzený prístup k lieku SPECIFIC™ FPD/FPW Kitten.
Potreba energie a živín môže byť zvýšená aj počas zotavovania po operácii, úraze a anorexii. SPECIFIC™ FPD/FPW Kitten je veľmi dobre využiteľným krmivom v období zvýšených energetických potrieb.
Kontraindikácie
Nie je určené pre mačky s nízkymi energetickými nárokmi.

Zloženie
Kukuričný proteín, biela rybia múčka, zemiakový proteín, živočíšny tuk, vajcia, pšenica, kukuričný škrob, ryža, vitamíny a stopové prvky, kukurica, minerálne látky, hydrolyzovaný kvasnicový proteín, repná dužina, celulózový prášok, psyllium, taurín, slnečnicový olej, extrakt z juky.
Antioxidanty: prísady schválené ES: BHA, BHT, propylgalát.
Neobsahuje umelé farbivá ani arómy.

Individuálna denná kŕmna dávka závisí od mnohých faktorov, ako sú: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita atď... Preto sa odporúča priebežne sledovať stav a telesnú hmotnosť mačky a upravovať kŕmnu dávku podľa jej individuálnych požiadaviek a potrieb. Počas laktácie závisia energetické požiadavky organizmu najmä od počtu mačiatok. Mačka s 2 - 4 - 8 mačiatkami potrebuje 1,5 - 2 - 3-krát vyšší energetický príjem ako bežný dospelý jedinec. Odporúčame, aby dojčiaca mačka mala neobmedzený prístup k jedlu.