MENU

Fipron 50 mg Spot-On Cat sol 1x0,5 ml

Fipron 50 mg Spot-On Cat sol 1x0,5 ml ochrana proti blchám až 5 týždňov, proti kliešťom až 30 dní, účinná látka fipronil

EAN: 8594004859624 ID: 2417

Cena: €4,93
Dostupnosť: Skladom (viac než 20ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.12.2025
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 10 bonusových bodov

Fipron 50 mg Spot-On Cat sol 1x0,5 ml

  • Akcia

Popis

Antiparazitárny prípravok pre mačky proti blchám, kliešťom a všiam.

Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a súvisiacej alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Liečba a prevencia napadnutia kliešťami (Ixodes spp.) a všami (Felicola subrostratus) u mačiek.

Vzhľadom na nedostatok údajov nepoužívajte na zvieratá mladšie ako 8 týždňov a/alebo vážiace menej ako 1 kg. Nepoužívajte u chorých zvierat (celkové ochorenie, horúčka) a zvierat v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov. Môže dôjsť k závažnej reakcii až smrti. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok. .

Nežiaduce reakcie:

V prípade olizovania sa môže vyskytnúť krátkodobá hypersalivácia spôsobená povahou vehikula.
V prípade veľmi zriedkavých nežiaducich reakcií boli po použití hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (vypadávanie vlasov, svrbenie, začervenanie kože, olupovanie kože) a celkové svrbenie alebo vypadávanie vlasov. Výnimočne bola hlásená hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (hyperestézia, depresia, nervozita), vracanie. V mieste aplikácie sa môžu vyskytnúť kozmetické chyby (zlepené vlasy, biele usadeniny). Vyhnite sa predávkovaniu. V prípade pretrvávajúcich nežiaducich reakcií vyhľadajte veterinárnu pomoc. Ak sa u vás vyskytnú akékoľvek závažné vedľajšie účinky alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto príbalovej informácii, oznámte to svojmu veterinárnemu lekárovi.

Dávkovanie:

Naneste 1 tubu s objemom 0,5 ml na pokožku medzi lopatkami.

Jedna dávka poskytuje ochranu pred napadnutím blchami až na 5 týždňov. Prípravok je účinný proti kliešťom 3 až 4 týždne.

Metóda podávania:

Podržte skúmavku hrdlom nahor a niekoľkokrát na hrdlo poklepte prstom. Jemným krúživým pohybom odlomte špičku. Rozprestrite srsť zvieraťa v oblasti kohútika pred lopatkami tak, aby bola viditeľná koža. Priložte špičku nástavca k pokožke a niekoľkokrát stlačte tubu, aby sa celý obsah tuby vyprázdnil priamo na pokožku.

Speciálne upozornenie:

Osobitné bezpečnostné opatrenia pri použití u zvierat

Vyhnite sa kontaktu výrobku s očami zvieraťa.

Dôležité je zabezpečiť, aby sa prípravok aplikoval na miesto, z ktorého ho zviera nemôže zlízať, a zabrániť tomu, aby sa zvieratá po aplikácii navzájom olizovali. Prípravok nanášajte len na povrch pokožky. Nepodávajte perorálne ani parenterálne. Vyhnite sa aplikácii na sliznice (oči, nosné dierky, sliznice pohlavných orgánov a kožné lézie). V prípade výskytu bĺch sa odporúča súčasné ošetrenie ostatných domácich zvierat insekticídnymi prípravkami. Kúpanie/šampónovanie zvieraťa sa neodporúča do 2 dní po aplikácii, ani častejšie kúpanie ako raz týždenne. Po aplikácii sa vyhnite kúpaniu psa v prírodných vodných zdrojoch.

Niektoré kliešte sa môžu po ošetrení prichytiť, ale sú usmrtené 24-48 hodín po aplikácii. K tomu zvyčajne dochádza pred maximálnym napitím kliešťa, čo minimalizuje, ale nevylučuje riziko prenosu prenosných ochorení.

Blchy domácich zvierat často napádajú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a vybavenie domácnosti, ktoré by sa mali pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a v prípade masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení vysávať a čistiť.

Osobitné bezpečnostné opatrenia pre osoby, ktoré podávajú veterinárny liek zvieratám

Osoby alebo zvieratá, o ktorých je známe, že sú precitlivené na insekticídy alebo alkohol, by sa mali vyhnúť kontaktu s výrobkom. Osoby trpiace epilepsiou by mali s výrobkom zaobchádzať opatrne. Výrobok môže spôsobiť podráždenie očí a slizníc. Preto používajte vhodné ochranné prostriedky a zabráňte kontaktu výrobku s očami, sliznicami a ústami. Ak sa prípravok dostane do oka, opatrne oko vypláchnite čistou vodou. V prípade silného podráždenia vyhľadajte lekársku pomoc. Tento výrobok môže spôsobiť podráždenie pokožky. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a nedovoľte deťom, aby sa s nimi hrali, kým aplikovaný prípravok nezaschne. Preto sa odporúča neošetrovať zvieratá počas dňa, ale skoro večer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich majiteľmi, najmä s deťmi. Po aplikácii si umyte ruky vodou a mydlom. Odstráňte všetok kontaminovaný odev, ktorý je v priamom kontakte s pokožkou.

Dbajte na to, aby sa prsty nedostali do kontaktu s obsahom. V takom prípade si umyte ruky vodou a mydlom. V prípade náhodného požitia okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte príbalový leták alebo etiketu svojmu všeobecnému lekárovi. Poznámka pre ošetrujúceho lekára: Pri požití veľkého množstva prípravku možno očakávať tieto príznaky toxicity: nevoľnosť, vracanie, bolesť hlavy, závraty, bolesť brucha, potenie, nepokoj, slabosť a tonicko-klonické kŕče. Tieto stavy sú prechodné a zvyčajne spontánne vymiznú. U citlivých jedincov alebo pri vyšších dávkach sa môže vyskytnúť excitačná epilepsia. V prvom kroku sa odporúča podanie aktívneho uhlia. Špecifická protilátka nie je k dispozícii. Ďalšia liečba je symptomatická.

Počas aplikácie výrobku nefajčite, nepite a nejedzte.

Fipronil môže mať nepriaznivý účinok na vodné organizmy. Vyhnite sa kúpaniu psa v prírodných vodných zdrojoch počas 2 dní po aplikácii.

 


***Objednávky vytvorené do 14 hodiny doručujeme nasledujúci pracovný deň***