MENU

FRONTLINE COMBO spot-on pre psov XL (40-60kg) -3x4,02ml

Veľmi účinný a úplne vodeodolný antiparazitárny roztok aplikovateľný na kožu k ochrane psov pred napadnutím blchami, kliešťami alebo všenkami. Pozorne čítajte návod na použitie.

ID: 31258

Cena: €37,06
Dostupnosť: Skladom (11ks)
v piatok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 31.12.2023
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 76 bonusových bodov

Ako sú zákazníci spokojní s týmto produktom? Recenzia

FRONTLINE COMBO spot-on pre psov XL (40-60kg) -3x4,02ml

  • Akcia
  • 2+1 zadarmo (do vypredania)

Popis

 Cieľový druh zvieraťa
Psy

charakteristika
Roztok na vonkajšiu aplikáciu na kožu.

indikácie
U psov a šteniat starších ako 8 týždňov: Na použitie proti napadnutiu blchami, a to iba blchami alebo blchami spolu s kliešťami a / alebo všenkami.
- Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu až 8 týždňov. Zabránenie rozmnoženiu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu až 8 týždňov po aplikácii.
- Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Prípravok má trvalý akaricídny účinok po dobu až 4 týždňov proti kliešťom (doložené výsledky experimentálnych štúdií)
- Eliminácia všenek (Trichodectes canis). Prípravok je možné použiť ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergie na blšie uhryznutie (FAD).

kontradikcie
Vzhľadom k absencii údajov o použití lieku u najmladších vekových kategórií neaplikujte šteňatám mladším 8 týždňov a / alebo vážiacim menej ako 2 kg.
Nepoužívať u králikov kde sa môžu objaviť nežiaduce reakcie vedúce niekedy až k úhynu.
Neaplikujte chorým zvieratám (napr. Systémové ochorenie, horúčka ...) alebo zvieratám v rekonvalescencii. Prípravok je určený pre psov.
Nepoužívať u mačiek mohlo by dôjsť k predávkovaniu.

nežiaduce účinky
Medzi ojedinele sa vyskytujúcimi možnými nežiaducimi reakciami po použití boli hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (zmena farby kože, lokálne strata srsti, svrbenie, začervenanie) a celkové svrbenie alebo strata srsti. Nadmerné slinenie, reverzibilné nervové príznaky (zvýšená citlivosť ku stimulačným podnetom, depresie, iné nervové príznaky), zvracanie alebo respiratórne príznaky boli takisto po použití pozorované. Pokiaľ došlo k olízania, môže sa objaviť krátka perióda nadmerného slinenia ako reakcia vyvolaná prevažne vlastnosťami nosiča.
Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii, informujte vášho veterinárneho lekára.

zloženie
FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG S
Každá pipeta 0,67 ml obsahuje:
Fipronilum ............................................. ..67,00 mg
(S) - Methoprenum .............................. .. 60,30 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG M
Každá pipeta 1,34 ml obsahuje:
Fipronilum .............................. 134,00 mg
(S) - Methoprenum .................. ..120,60 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG L
Každá pipeta 2,68 ml obsahuje:
Fipronilum .................................... 268,00 mg
(S) - Methoprenum ........................... 241,20 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG XL
Každá pipeta 4,02 ml obsahuje:
Fipronilum .............................. .402,00 mg
(S) - Methoprenum ..................... 361,80 mg
Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

Dávkovanie a spôsob podávania
Cesta podania: vonkajšia aplikácia na kožu.
Dávkovanie: jedna pipeta s obsahom 0,67 (S) ml pre malého psa od 2 do 10 kg.
jedna pipeta s obsahom 1,34 (M) ml pre psa strednej veľkosti o váhe od 10 do 20 kg.
jedna pipeta s obsahom 2,68 (L) ml pre veľkého psa o váhe od 20 do 40 kg.
jedna pipeta s obsahom 4,02 (XL) ml pre veľkého psa o váhe od 40 do 60 kg.

To zaisťuje minimálnu odporúčanú dávku 6,7mg / kg fipronilu a 6 mg / kg (S) -methoprenu.
Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Spôsob podania: Držte pipetu kolmo hore a odlomte hrot. Dvakrát kliknite na zúženú časť pipety a uistite sa, že obsah zostal v hlavnej časti pipety. Rozhrňte srsť zvieraťa v oblasti bázy krku pred lopatkami, až je vidieť kože. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom mieste.

Upozornenie
Je dôležité zabezpečiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže slíznout, a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Kúpanie / namáčanie vo vode počas 2 dní po aplikácii prípravku a častejšie kúpanie ako jedenkrát za týždeň sa neodporúča vzhľadom na to, že nebola vykonaná štúdia, ktorá by zisťovala, ako kúpanie ovplyvňuje účinnosť tohto prípravku.
Zvláčňujúce šampóny môžu byť použité pred ošetrením, ale skracujú dĺžku účinnosti proti blchám na približne 5 týždňov, ak sú použité jedenkrát týždenne po aplikácii prípravku. Kúpanie každý týždeň za použitia medikovaného šampónu s obsahom 2% chlórhexidínu neovplyvnilo účinnosť proti blchám počas štúdie trvajúcej 6 týždňov.
Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé.
Blchy u domácich zvierat často napádajú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a domáce vybavenie, ktoré je potrebné v prípade masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a čistiť pomocou vysávača. Zabráňte kontaktu prípravku s očami zvieraťa. Psom by nemalo byť dovolené plávať vo vodných tokoch dva dni po aplikácii.
FRONTLINE Combo Spot On Dog možné používať počas gravidity a laktácie.


Recenzia

Chcete tento produkt hodnotiť?

Musíte sa prihlásiť