MENU

Aquarius Pond Flake 1l

Zelený odstraňovač vody a fosfátov

EAN: 8594031329343 ID: 15383

Cena: €9,56
Dostupnosť: Skladom (13ks)
v utorok u vás

Platí iba u prepravnej spoločnosti Geis a pri platbe v hotovosti alebo PayU

Dátum expirácie: 12.3.2026
+ - ks

Nákupom tohoto produktu získate 20 bonusových bodov


Popis

Odstraňovač zelenej vody a fosfátov. Po aplikácii látka vytvorí vo vode jemnú zrazeninu, ktorá sa pomaly usadzuje a viaže na seba ďalšie pevné častice (riasy, sinice atď.) a fosfor obsiahnutý vo vode.
Zelený zákal rybníka spôsobený jednobunkovými riasami a sinicami možno odstrániť pomocou prípravku POND FLOAT. Po aplikácii látka vytvára vo vode jemnú zrazeninu, ktorá sa pomaly usadzuje, pričom viaže iné pevné častice (riasy, sinice atď.) a fosfor obsiahnutý vo vode. Zníženie obsahu fosforu vo vode je kľúčom k zníženiu rastu rias a toxických siníc.
Akcia:
Vložka do jazierka sa pri kontakte s vodou rozkladá a vytvára látky, ktoré reagujú s nečistotami vo vode. Navzájom na seba nabaľujú jemné čiastočky nečistôt a vytvárajú väčšie vločky, ktoré sa dajú ľahko odstrániť. Vločky sa usadzujú alebo plávajú na hladine, odkiaľ sa odstraňujú pomocou skimmera alebo jemnej sieťky. Po odstránení týchto nečistôt získa voda opäť svoj lesk a pôvodný jas.

Plavák v jazierku odstraňuje fosfor a vytvára nerozpustné fosforečnany, ktoré sú spolu s nečistotami uzavreté v sedimente. Odtiaľ sa vysáva vysávaním alebo filtráciou.

Dôležité: Tvrdosť vody musí byť vyššia ako 7° dGH a pH medzi 6,5 a 8. Zabezpečte dostatočné okysličenie a cirkuláciu vody v jazierku. Niektoré citlivé druhy rýb žijúce pri dne môžu byť na prípravok citlivejšie (ak sa ich správanie zmení, chytajte ryby a umiestnite ich do nádrže s čistou vodou).
Pri testovaní vody sa často používajú papierové prúžky na meranie tvrdosti v častiach na milión (ppm), pričom jedna časť na milión je definovaná ako jeden miligram uhličitanu vápenatého (CaCO3) na liter vody. Výsledkom je, že 1° dGH zodpovedá 17,848 ppm, pretože CaCO3 má molárnu hmotnosť 100,0875 g/mol.


Návod na použitie:
Dávkovanie závisí predovšetkým od kvality upravovanej vody.
Dávka 20-40 ml/m3 podľa stupňa znečistenia. Aplikácia sa vykonáva na malé plochy z rozprašovača, odporúčané riedenie 1:5-1:10. Zabezpečte dokonalé premiešanie ihneď po aplikácii. V prípade už vyvinutého fytoplanktónu sa po aplikácii môže na povrchu nahromadiť flokulovaný fytoplanktón, táto vrstva sa časom rozpadne a usadí. Proces možno urýchliť oškrabaním vodou. Vzniknutú vrstvu kalu odstráňte pomocou vysávača alebo dnovej guľovej filtrácie.